Balles dejas Balles deju kursi Manieres
Jaunumi    Pieteikties kursiem    Pieteikties privātstundām   Tallinas 57, T. 26772503
Home
Balles dejas
Nodarbības
Bildes
Forums
Par Mums
Jautājumi un padomi
Sadarbība
Video


Manieres rekomendēVai Jūs iesiet uz Valentīndienas balli Melngalvju namā?


 Rezultati

 - Sākums - Atbildēt - Statistika - Meklēt -
Balles deju kursi Manieres / Dejas Akadēmijās, vidusskolās, korporācijās un balles / RSU akadēmiskā balle 2013. = izgāšanās, Inteliģences akadēmijas analfabētisms
Autors Ziņa
Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 07 Apr 18:01 - Laboja Vadiiba
Atbildēt 


Uz RSU akadēmisko balli gāju ar cerībām ieraudzīt kaut ko jaunu, īpašu, atbilstošu nosaukumam Akadēmiskā balle, kurai cilvēkus jau 2,5 gadus speciāli apmāca Inteliģences akadēmijā. Pēc tik skaļiem nosaukumiem cerēju papildināt zināšanas, bet nācās vilties. Un pamatīgi.
Katrā nozarē pats sliktākais ir paņemt vārdu, kas semantiski saprotams kā kulturālākais pasākums un to saturiski piepildīt ar aplamībām. Tas būtu kā skaisti garnētu svētku torti piepildīt ar zāģu skaidām un gaidīt, lai tās baudītāji priecātos par garšas spektru. 2013. gada 06.04. apmeklējot RSU akadēmisko balli, sapratu, ka līdzīgi rīkojušies balles organizētāji. Tā kā nevienā augstskolā šādas balles nevar notikt bez rektora atbalsta, tad jāsaka, ka visas kļūmes un neatbilstības, ir rektora darbības brāķis. Jo vairāk tāpēc, ka neviens darbinieks, pat saprotot, kas ir nepareizi, rektora izpratni un notikumus nespēj ietekmēt. Un tas viss tikai tāpēc, ka kādreiz rektors aiz neziņas pieļāvis vienkāršu kļūdu – uzskatījis, ka sporta deju dejotāji prot dejot ballē. Protams, ka šo maldīgo rektora viedokli veidoja padomdevēji, kuri paši bija kļūdījušies. Tomēr jocīgākais, ka rektors, pats dejodams dažādās pilsētas ballēs – Mazā Ģildē, Melngalvju namā, studentu korporāciju organizētā pulkv, O. Kalpaka ballē, nav ievērojis, ka ballēs nav redzami ne bijušie sporta deju dejotāji, ne arī E. Pavasares deju mākslā ievadītie cilvēki. Ja cilvēks nav to ievērojis, tad nevar uzdot jautājumu: Kāpēc ballēs nav redzami ne bijušie sporta deju dejotāji, ne daudzos deju kursos gājušie cilvēki? Tā jautājums aiz jautājuma un atbildes sakārtotos skaidrā mozaīkā.
Saprotu, ka katrs rektors deju sfērā var nebūt zinošs un viņu var apmānīt, bet tāda līmeņa vadītājam akla ticība nebūtu vēlama. Saņemot papildus informāciju, ir jāprot to analizēt, pārbaudīt un pašam izvērtēt rezultātus. Līdzīgu turēšanos pie sava, nebūt ne pareizā, uzskata pasaule pazīst ar līdzstrāvas atklājēju Edisonu, kurš visiem spēkiem, izmantojot savu autoritāti un varas sviras, mēģināja noliegt maiņstrāvu, ar tās priekšrocībām, zināmu laiku apturot visai pasaules sabiedrībai attīstību.
RSU rektors ar kundzi ballēs dejo un dejo ļoti labā līmenī, kas ir apsveicami. Šai prasmei vajadzētu nodrošināt spēju labāk izvērtēt katrā ballē notiekošo, bet izskatās, ka tas nenotiek. Viņi nespēj ieraudzīt to tukšumu, kas valda viņiem apkārt. Tā veidojas, dubultsliktums – cilvēki paši dejo, ko veicina dažādi blakus apstākļi – agrākā pieredze, gadi, iedzimtais talants, utt., cilvēki priecājas par sevi un deju skolotāju, bet neredz, ka tuvākie kolēģi un paziņas, kuri kopā ar viņiem mācījušies pie tā paša deju skolotāja, viņiem blakus nedejo.
Tā kā rektora kundze ir patronese RSU izveidotai Inteliģences akadēmijai, tad viņa lobē savu deju skolotāju, kuras 15 darba gadu panākums - ballēs rdzami 1- 2 pāri. Tā arī labskanīgais apzīmējums – Inteliģences akadēmija, ar vadības varas un ietekmes sviru palīdzību tiek pildīts ar neatbilstošu saturu.
Tā kā Inteliģences akadēmija darbojas jau 2,5 gadus, tad uz šo RSU akadēmisko balli, kopā ar bdk „Manieres” asistenti, devāmies pieredzes papildināšanai, cerot, ieraudzīt kaut ko jaunu un ievērības cienīgu, bet mūs sagaidīja dziļa vilšanās.
Sanāk, ka B. un I. Teterevi, labu nodomu vadīti, atbalsta Inteliģences akadēmijas aktivitātes, tiek apmānīti, jo faktiski atbalsta mānīšanos. Diemžēl viņi paši šajā ballē nebija un tātad neredzēja sava 2,5 gadus ilgā mecenātisma augļus. Viņiem būtu vēlams pasekot, kā izskatās Inteliģences akadēmijas gala produkts. Tas stimulētu pasniedzējus uzlabot kvalifikāciju un nodrošināt kvalitatīvu rezultātu.

Kas attiecas uz deju prasmi, tad jāatzīst, ka RSU rektors ar kundzi dejoja tik pramīgi un eleganti, ka bija žēl, ka zālē valdošā tumsa traucēja to redzēt. RSU studentiem ir ļoti labs un elegants paraugs uz kuru eleganci, savstarpējo uzvedības kultūru un deju soļu prasmi ir vērts tiekties. Viņu klātbūtne padara spožāku katru balli, kurā viņus esmu saticis. Viņi ir pāris uz kuriem būtu vērts līdzināties citu augstskolu rektoriem.
Mazliet neomulīgi, ja interneta publiskā portālā jāmāca Inteliģences akadēmijas vadītāji, bet viņi ir tik aizņemti, ka tiešai sarunai nevarēja atlicināt laiku.
Lai arī šodien atrodama informācija par to kādām jābūt ballēm, jūtams, ka balles organizētāji nav centušies kaut ko atrast, nemaz nerunājot par labāko piemēru pārņemšanu. Acīm redzot RSU akadēmisko balli organizē un konsultē balles nepārzinoši cilvēki, kuri balli saprot kā ballīti un diskotēku. Šie cilvēki nezina, ka balle no ballītes būtībā atšķiras ar attieksmi saskarsmes uzvedības kultūrā , kas tālāk izpaužas etiķetes ievērošanā, ko atklāj elementāri un viegli konstatējami tehniski parametri - atskaņotie mūzikas ritmi, skaļums, deju zāles apgaismojums, deju tehnikas pamatelementu ievērošana.
Balle ir pasākums kurš izvirza visaugstākās prasības prasmei kulturāli uzvesties svinot svētkus, kā arī atpūtā. Ballīte, diskotēka nekādas īpašas prasības uzvedībai neizvirza. Ballītē un diskotēkā valda brīvās uzvedības normas, kuras nav klasificējamas kā smalkas uzvedības kultūra. Tieši tāpēc, lai noslēptu šo uzvedība skultūras trūkumu, ballītē un diskotēkā vienmēr valda visai bieza tumsa, acis žilbinoši zibšņi.
Pieredzējušam cilvēkam nav jābūt ballē, lai noteiktu vai pasākums ir balle vai ballīte & diskotēka. Balles notikuma vieta nenosaka, ka pasākums ir balle. Visgreznākās pils spožākā zālē var sarīkot diskotēku vai ballīti. Programma ir galvenais, kas atklāj vai pasākums ir balle vai ballīte 7 diskotēka. Programmā norādīts kādas mūzikas grupas spēlēs un pieredzējušam cilvēkam tas izsaka visu. Nepieredzējušiem cilvēkiem muzikantu grupas neko neizsaka un tāpēc viņiem var iestāstīt pilnīgas aplamības. Tā nemākulīgi cilvēki savās aplamībās iesaista simtiem citus, īpaši jauniešus, kuri pilnā pārliecībā un ticībā uzskata, ka tagad viņi zin kāda izskatās balle.
Pateicoties šodienas tehnoloģijām, viegli pieejamas katras balles fotogrāfijas un video. Tās „runā” pilnīgi skaidri un nepārprotami. Tikpat daiļrunīgi „runā” arī fakti, ja pēc balles nekur neparādās fotogrāfijas ar deju zāles skatiem, - nav ko rādīt, jo organizatori tomēr saprot, ka to kas ir, nedrīkst rādīt.
Diemžēl šāda „akadēmiskā” balle notikusi 11 reizes, t.i., ja pieņem ,ka ballē ir ap 500 – 600 cilvēku, nodrošinājusi nepareizu priekšstatu vairākiem tūkstošiem cilvēku. Tā kā ārsti vienmēr ir bijuši pieskaitāmi sabiedrības inteliģencei, tad var uzskatīt, ka maldīgs uzskats nodrošināts tūkstošiem inteliģences pārstāvjiem.
Konkrēti.
1. RSU rektora kundzei uz katru RSU akadēmisko balli ir JĀBŪT skaidri atšifrējamai JAUNAI kleitai. Rektora kundze nav vienkārša sieviete, bet ir rektora kundze, kas nozīmē, īpašu atbildību un saprašanu, ka uz viņu skatās un pēc viņas līdzinās citas balles viešņas. Viņa ir centrālais paraugs. Ja viņa ir Inteliģences akadēmijas patronese, tas nozīmē īpašu balles nosacījumu ievērošanu. Nebija ievērots.
2. Akadēmiskā ballē nedrīkst ielaist cilvēkus džemperī, tikai kreklā, bez kaklaitēm, bet sievietes zābaciņos. Arī tas ir ābeces punkts kuru var pieprasīt tikai rektors vai Inteliģences akadēmijas patronese. Nebija izpildīts.
3. Polonēzē otrā pārī jāiet nozīmīgākam viesim, šinī gadījumā Veselības aizsardzības ministrei, un pēc šī paša principa bija jāsakārto vismaz pirmo divu rindu 16 pāriem.
4. Ir jānosauc vismaz pirmie 16 polonēzes vadošie pāri, lai nebūtu redzētā muļķīgā situācija, kurā studenti gāja polonēzē pirms cienījamiem cilvēkiem. Netika ievērots.
5. Nekādā gadījumā otrā pārī nav jāiet deju skolotājiem. Ja to gadiem nevar ielāgot paši deju skolotāji, tad tas būtu jānosaka rektoram. Jau kuro gadu nebija ievērots.
6. Ballei, īpaši Akadēmiskai ir jānotiek pie pilna apgaismojumu, nevis pēc pirmā valša zāle jāaptumšo.
7. Akadēmiskā ballē nav jābūt diskodeju dīdžejiem. Parasti šajās zālēs muzicē kādas salonmūzikas grupas.
8. Abās mazās zālēs nepieļaujami skaļa mūzika kas pie galdiņas traucēja sarunāties un griezās ausīs. Arī lielā zālē dejošanai neatbilda grupas „Bet bet” mūzika, kas pie tam vēl bija pār mēru skaļa.
Tie ir fakti, kas katram ir pārbaudāmi un konstatējami.
Rakstu tikai ar domu, lai nākošā gadā RSU akadēmiskā balle atbilstu tās cēlajam nosaukumam . Ilggadīgā pieredze rāda, ka klusēšana uzlabojumus nav veicinājusi. Augstākajiem vadītājiem ikdienā rūpju pietiek, bet neprofesionālie palīgi, dara visu, lai līdz vadītāja ausīm uzlabojumu varianti nenonāktu. Dziļi cienot RSU rektoru pāri un atbalstot viņu uzskatus attiecībā pret balles dejām un ballēm, atliek runāt publiskā telpā, cerot, ka ieteikumi tiks sadzirdēti un nākošā ballē arī realizēti.
Deju priekšnesumos E. Pavasare spoži nodemonstrēja savu augsto šova deju dejotājas profesionalitātes līmeni. Tas bija lieliski. Tāpat man ļoti patīk viņas dejotāju šova deju programma. Koncerts, kas nodrošina kolosālas emocijas. Visiem iesaku.
Tikai tas viss nenozīmē, vai drīzāk atklāj, ka sporta un šova dejas ir viens, bet balles dejas ir pilnīgs cits deju veids, kurus nedrīkst pat salīdzināt, jo ballēs dejojošie nepratīs dejot sporta deju konkursos, šova programmā, bet sporta deju dejotāji neprot dejot ballē. Diemžēl tā. Katram deju veidam sava vieta un laiks – sporta dejām konkursi, šova dejām skatuve, balles dejām balles, saviesīgi pasākumi. Nejauksim!

Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 08 Apr 09:32
Atbildēt 


Pēc šī viedokļa izklāsta var rasties jautājums ko vēlos panākt? Parasti cilvēki mēģina saskatīt šauru personīgo finansiālo ieinteresētību. Lai velti netērētu laiku neauglīgiem minējumiem, kā vietā varētu pievērsties reāliem uzdevumiem, precizēju ko būtu vēlams darīt:

1. Inteliģences akadēmijā izveidot otru balles deju apmācības atzaru, kurā darbību uzticēt grāmatas „Mācīsimies dejot” autoram, Cēsu deju skolotājam D. Liepiņam.
1a. Tas veicinātu veselīgu konkurenci starp diviem deju skolotājiem un neļautu E. Pavasarei justies monopola stāvoklī. RSU jau šī sistēma praktizēta jau padomju laikā, proti: priekšmetu mācījās pie viena pasniedzēja, bet eksāmenu kārtoja pie cita.

2. Balles organizēšanā iesaistīt D.Liepiņu, kurš ir bijis ļoti daudzās, dažādās ballēs, ieskaitot šo, RSU Akadēmisko, Virsnieku, O.Kalpaka un Rotari kluba rīkotās, kā arī vienkāršākās ballēs un beigās iemācījis dejot ballēs neskaitāmus cilvēkus, sagatavojis deju skolotājus, ieskaitot mani.
3. Turpmāk RSU Akadēmiskās balles orientēt uz profesoriem, RSU pasniedzējiem, medicīnas vadošo personālu, kuram neklājas likt spriņģot pa aptumšotu deju zāli DJ pavadībā, kā tas bijis līdz šim. Studentiem šādā Akadēmiskā ballē jādod iespēja apgūt inteliģences atpūtas pamatus.
3a. Ja profesoriem uzspiedīs šāda tipa ballīti, tad viņi skaļi neprotestēs, bet vienkārši uz šādām ballītēm vairs nenāks un Akadēmiskā balle pārvērtīsies par Akadēmisko diskotēku.
Nedomāju, ka tas ir RSU rektora mērķis.

Solvitina
Lietotājs
# Nosūtīts: 08 Apr 22:07
Atbildēt 


Reizēm iegriežos šajā mājas lapā, bet nav bijusi pietiekama interese piedalīties komentāros, tomēr šoreiz pārsteidza dezinformācija, kas šeit sniegta. Vispirms RSU balle ir slēgts pasākums tikai universitātes studentiem, darbiniekiem un lūgtiem viesim, tāpēc Rudzīša kunga ierašanās ballē kopā ar manieru cilvēkiem uz pasākumu ir pilnīgi neizprotama. RSU balle nav publiskas pasākums, tajā piedalās savstarpēji pazīstami cilvēki, kuri kopā sev pieņemamā veidā priecājas par saviem darba rezultātiem, kuru radīšanā Rudzīša kungam un viņa pavadoņiem nav nekādu nopelnu. Iezagšanās pasākumā , kurā viņu dalība nav paredzēta , inteliģentā sabiedrībā nav pieņemama. Domāju,ka šādā veidā izsakot kritiku par lietām , kurās Rudzīša kungs nav kompetents un izrādot necieņu universitātes darbiniekiem, studentiem un viesiem, viņš ir pilnībā aizvēris durvis uz daudzu augstskolu durvīm, jo neko labu jauniem cilvēkiem viņš iemācīt nevar.
Starp citu , Inteliģences akadēmija , kura darbojas tikai otro gadu, ir RSU Absolventu asociācijas , kas ir nevalstiska organizācija, darbības sfēra, tāpēc tās darbību regulē vienīgi tās biedri, nevis RSU.
R. Paula un RSU kora koncerts bija brīnišķīgs, Ašmaņa orķestris spēlēja labu deju mūziku, bet pārējas mūziķu grupas spēja priecēt arī citādi.
Priecājos, ka varēju ar studiju biedriem un pasniedzējiem priecāties kopā. Beidzot arī sapratu, kāpēc Rudzīša kunga komentāri tiek svītroti no oho interešu grupas un pašiem manieriešiem ir kauns par savu kašķīgo vadoni.

Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 08 Apr 23:12
Atbildēt 


Jauki, ka vismaz beidzot ir izdevies Jūs iekustināt uz sava viedokļa izteikšanu. Daudzi cilvēki izvēlas patērētāja politiku, klusībā lasa, iemācās, bet neatzīst viņus paskolojušā autora nopelnus. Tas ir saprotami un labu skolotāju šī situācija nesatrauc. Labs skolotājs ne apvainojas, ne dusmojas, bet turpina mazzinošos pacietīgi mācīt.
Pateicoties tam, ka runājat, varēšu Jums atklāt Jūsu kļūmes un tikai ar vienu domu, lai Jūs turpmāk kļūtu zinošāka. Pirms nosodītu vai pamācītu skolotāju, ar iedomām, par savām zināšanām vien nepietiek, bet tiešām ir jāzina daudz vairāk.
Tātad par slēgto pasākumu. Jūs neesat ņemusi vērā, ka katrā slēgtā pasākumā ideālā gadījumā tikai nedaudz vairāk par 50 % būs konkrētās iestādes, bankas, augstskolas, ministrijas, utt., darbinieki, jo ....... uz visiem slēgtiem pasākumiem darbinieki ierodas ar savām partnerēm vai partneriem, kuri parasti ne tuvu nav kādā saistībā ar konkrēto iestādi. Tātad arī katra slēgtā pasākuma organizētājiem jābūt gataviem, ka tajos var ierasties ļoti labi un atbilstoši sagatavojušies cilvēki. Ballēs cilvēki, kas deju prasmi un citus balles smalkumus apguvuši „Manierēs”.
Arī slēgtā pasākumā to vērtē, kā savi darbinieki, tā viņu otras puses. Par neatbilstībām parasti nopukst kuluāros, jo par kritiku var uzzināt augstākā vadība, kā rezultātā pret darbinieku vai viņa pusīti tiks vērstas represijas. Rezultātā slēgtie pasākumi, atšķirībā no atklātajiem, vairāk pakļauti degradācijai. Augstākā vadība saņem melīgi slavinošu infomāciju un nevar veikt uzlabojumus. Tur pie vainas nav augstākā vadība, bet viņiem pietuvinātie darbinieki, kuri cītīgi maskē savu nekompetenci.
Kas attiecas uz šo balli, tad Jūs kļūdaties un nepamatoti apvainojat konkrētu skolotāju, jo uz šo balli nebija ieradies kopā ar saviem dejotājiem. Notika pilnīgi pretējais – RSU ballē tikai satikti daudzi RSU studējoši cilvēki, kuri bdk „Manierēs „ mācījušies cilvēki. Viņi patīkami izcēlās uz visu pārējo fona kā ar eleganci, tā prasmīgo deju soli. Jauki, ja skolotājs redz savu lolojumu reāli izmantojot mācīto un viņi tik eleganti, ka pamatoti var lepoties.
Kas attiecas uz Inteliģences akadēmiju, tad satraukums ir tikai par to, ka zem tik cēla nosaukuma, notiek kaut kas ne pārāk atbilstošs. Ja „Manierēs” trenētie cilvēki atklāto balli apmeklē pēc 3 mēnešiem, tad jocīgi, ja pēc 2,5 gadu dejošanas Inteliģences akadēmijā, nu kaut pēc 6 mēnešiem, rezultāti ir tik vāji, kā ats bija redzams Akadēmiskā ballē. Tiesa, rektors ar kundzi gan jūtami uzlabojis deju prasmi un varu tikai uzteikt lēno fokstrotu viņu izpildījumā. Tajā pašā laikā žēl, ka zāles aptumsojums traucēja to redzēt citiem. Arī nevalstiskai organizācijai, kura izmanto mecenātu un RSU atbalstu, piedāvājot bezmaksas nodarbības, apmāna studentus.
Koncerts bija skaists. Ašmaņa orķestris spēlēja perfekti. E. Pavasares priekšnesums lielisks. Torte izcila, apkalpošana eleganta (ja neskaita šķīvīšu novietošanu uz koncertflīģeļa, kas liecina par izcilu kulturālības trūkumu).
Kas attiecas uz kaunēšanos un kašķīgumu, tad tukšākie nesaprot, ka tieši viņus un viņu tiesības aizstāv „kašķīgais” balles deju skolotājs, bet gudrākie to ļoti labi saprot un kopā ar skolotāju jūtas komfortabli, par ko liecina kopējie pasākumi un fotogrāfijas.

Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 08:06 - Laboja Vadiiba
Atbildēt 


Kas attiecas uz augstskolām un jauniešiem, tad fakti ir atkal pilnīgi pretēji Jūsu pieņēmumiem.

Tieši tad, ka tādās augstskolās kā Nacionālā Aizsardzības akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija un Laptvijas Policijas akadēmija tika mācītas tieši balles dejas, tad par tām atzinīgus vārdus sāka teikt sabiedrība, vairāki jaunieši izvēlējās studijas šajās augstskolās. Tie ir fakti, kuri ir pārbaudāmi.

Katra augstskola varētu tikai priecāties, ja iegūtu tādu balles deju skolotāju.

Kas attiecas uz jauniešiem, tad atkal Jūs kļūdaties, jo tieši jauni cilvēki, kā bijušie studenti, skolēni ar prieku satiekas un kopīgi fotografējas ar savu skolotāju. Paskataties fotogrāfijās.

Un vēl par mēģinājumiem distancēties no deju skolotāja varu painformēt, ka cilvēki tā rīkojas visai bieži, jo viņi, kā sēņotāji, nevēlas atklāt citiem labās sēņu vietas, tā arī cenšas paturēt labu deju skolotāju tikai savā pārziņā, lai citi viņus nepārspētu. Viss saprotams.

Konkrēto uzlabojumu ieteikšana nav necieņa pret RSU darbiniekiem vai rektoru, bet gan dziļa rūpe kā par reltoru, tā par RSU darbiniekiem un studentiem tikai ar vienu domu: Lai RSU akadēmiskā balle iegūtu tai pienākošos spožumu un atzinību tuvu un tālu. Ir slimības vai kaites kuras var izārstēt tikai ar ķirurģisku operāciju. Manu runāšanu uztveriet kā operāciju un viss sastāsies savās vietās. Tas ieraudzīsiet kā cienu rektoru un mīlu RSU studentus.

Kā redzat, Jums būtu vēl daudz jāmācas. Lai veicas dzīvē un mācībās!

Solvitina
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 11:18
Atbildēt 


Jūsu agresivitāte liecina par personības vājumu. Lai gan esmu studente un neesmu balles organizātore, tomēr varu teikt , ka Jūsu zināšanas par Inteliģences akadēmiju ir nepietiekamas , lai spriestu par tās darbu, jo dejas māksla ir tikai neliela daļa no tās darbības.
Jūsu uzbrūkošā agresivitāte un paškritikas trūkums neliecina par labu izglītību un inteliģenci vai labām manierēm. Kādā citā vakarā biju vērojusi Jūsu deju māku, kas bija ļoti vāja, bet tas nav galvenais. Ja Jums ir sekotāji, tā ir viņu izvēle. Neesmu dzirdējusi, ka Jūs vārdu deju, vakaru organizācijas vai etiķetes ekspertu kopā, tāpēc uzskatīt, ka Jūsu viedoklis kādam ir vērtigs , man nav pamatojuma. Jūs esat parasts ar dzīvi nepamierināts samērā bezkaunīgs cilvēks.
Nedomāju, ka kāds no manieniem profesoriem atļautos ierasties slēgtā pasākumā bez uzaicinājuma, slapstītos pa stūriem, fotogrāfētu neveiklas situācijas un ēstu torti , kas nav cepta Jums, bet pēc tam visu nolietu ar dubļiem. Jūs esat bailīgs , īgns un dusmīgs cilvēks. Es šaubos, ka Jums pietika drosmes, lai izrādītu cieņu un ,ierodoties uz balli , sasveicinātos ar rektoru un viņa kundzi, kas visus balles dalībniekus (arī mūs studentus) laipni sagaidīja. Mani kā studenti aizvaino Jūsu viedoklis, jo tas nomelno manu universitāti, pazemo manus skolotājus un manus kolēģus studentus. balle patiešām šogad bija izdevusies, jo izdevies ir viss šis gads universitātes attīstībā. Patiesībā skaidri redzamas Jūsu biznesa intereses, jo esmu dzirdējusi , ka gan armija, gan korporācijas, gan citas augstskolas par jums neko negrib dzirdēt. Pazemojot citus , Jūs cerat būt par šīs vai kādas citas balles ekspertu. Es domāju , ka tā nenotiks!
Iespējams, ka Jums vajadzīga ārsta- psihoterapeita palīdzība. Tas varētu ievērojami uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti un ļautu paskatīties uz cilvēkiem, notikumiem draudzīgāk.

Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 14:42
Atbildēt 


To, ko Jūs saucat par agresivitāti, vajadzētu dēvēt par tiešumu, uzdrošināšanos runāt atklāti, kas balstās uz pieredzes un zināšanu kopumu un nepieņem muļķīgus viedokļus. Jums, kā studentei, t.i. daudz mazāk dzīvē pieredzējušai, savos spriedumos ieteiktu nebūt tik kategoriskai un tik galīgus spriedumus izdarošai, jo topošam ārstam diagnozes uzstādīšanā ir jābūt daudz, daudz piesardzīgākam. Tas ir ļoti vērtīgs padoms, jo pretējā gadījumā pie Jūsu prakses vietas būs jāpaplašina kapsēta.

Kas attiecas uz eksperta kategoriju, tad tā taču ir acīm redzama. Katrā smalkā restorānā ļoti satraucas par to, ka varētu ierasties kāds garšas eksperts, students satraucas pirms eksāmena. Tāpat arī šeit. Ja es būtu parasts cilvēks, neviens nesatrauktos, portālos nesekotu satrauktas sarunas, nebūtu pārrunu ne studentu starpā, neiespringtu balles gatavotāji un organizētāji. Šādu satraukumu var radīt tikai zinošs cilvēks - eksperts, kura teiktajā ieklausās ļoti daudzi. Tas vai atklāti to atzīst organizatori, ir cits jautājums, bet galvenais, ka norādītais ir katram redzams un par tā pamatotību lemj balles viesi (īpaši tendētie uz kulturālo uzvedību) un aizrādījumi klusībā tiek atzīti un turpmāk tiek ņemti vērā. Skaidrs, ka aizrādījumi nepatīk vēl mazzinošajiem studentiem, kuri balli saprot kā paplašinātu diskotēku vai tusiņu, kuros nav uzvedības un etiķetes normas, jo īsta balle studentiem prasītu apgūt labas uzvedības normas. Nepatīk arī balles organizētājiem, jo viņi iet vieglāko ceļu un sarīko diskotēku, ko nosauc par balli. Toties tas patīk rektoram, jo viņš balles organizētājiem var uzkāpt uz astes. Kino, teātros strādā algoti kritiķi.
No medicīnas viedokļa, ieteikumus uztveriet kā sarežģītu smadzeņu augoņa operāciju, kuru uzdrošinās veikt tikai augstākās kvalifikācijas profesionāļi. Es tiešām priecājos par RSU rektoriem kuri ieviesuši un uztura šādu tradīciju un novēlu to turpināt. Norādīju tikai uz lielo izaugsmes potenciālu. Rektors bija studentu korporāciju ballē un redzēja, kā tā mainījusies uz pareizo pusi. Viņi uzklausīja, dzirdēto analizēja, atzina agrāk pieļautās nepilnības un realizēja uzlabojumus. Tā rīkojas gudri cilvēki. Esmu pārliecināts, ka RSU vada ļoti gudrs cilvēks.

Katja_R
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 15:17
Atbildēt 


Solvitina - Ja Jūs būtu apmeklējusi iepriekšminēto Inteliģences akadēmiju, tad zinātu, ka šādi komunicēt e-vidē, ir ne tikai muļķīgi, bet arī klaji apkaunojoši Jums pašai.
Nepietiek ar to, ka neesat kompetenta jautājumos par vārdu Balle, bet Jūs arī atļaujaties publiski nomelnot par Jums daudz augstāk stāvošu personu.
Galu galā tas tik un tā iznāks negatīvi Jums
Saprotu, ir nepatīkami, kad tiek (veselīgi!)kritizēts Jūsu apmeklēts pasākums, taču, ja neesat kārtīgi informēta, nav vērts, tā teikt, "lekt ārā no biksēm"

Ar cieņu, veselīgas kritikas cienītāja.

Solvitina
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 19:36
Atbildēt 


Šī diskusija līdzīgi kā citas , kurās iesaistījies Rudzīša kungs, nav produktīva.Pirmkārt , tikai nejaušība mani atveda uz šo interneta vietni, bet esmu pārliecināta nevienu no maniem profesoriem , RSU vadības vai balles organizētājiem Jūsu domas neinteresē. Otrkārt, Jums pilnīgi trūkst paškritikas, jo Jūsu personīgais etiķetes pārkāpums ar ierašanos uz balli bez uzaicinājuma nav samērojams ar citiem balles notikumiem,,kuri minēti Jūsu vērtējumā. Izgāšanās ir Jūsu rīcība, nevis pāru kārtībā polonēzē vai rektora sievas kleitā. Jūsu attieksme pret studentiem ir pazemojoša. Jūs neko neesat dzirdējis par Boloņas procesu, kurā visa universitātes dzīve tiek fokusēta uz studentiem.
Jums arī nav izpratnes par eksperta jēdzienu. Tāds Jūs neesat noteikti ne deju mākslā, ne etiķetē.
Netērējiet laiku! Dodaties pie psihoterapeita, viņš Jums palīdzēs !

Heleena
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 22:10
Atbildēt 


Smejies vai raudi, bet fakti paliek fakti. Ir visnotaļ nožēlojami, ka nespēj uzklausīt pamatotu kritiku. Tāds smilšu kastes līmenis…
Vienīgais ko spēj ir apspriest Rudzīša ierašanos, izskatu, veselību neviena vārda par balli. Cita lieta būtu, ja viņš aizrādītu Operā bar baleta izrādi vai apspriestu sporta deju konkursa organizēšanu, bet to viņš nedara un nedarīs, jo viņš (atšķirībā no jums) ir izglītots un kulturāls, un negramstās ap to, par ko ir tikai aptuvena nojausma.
Parādiet man vēl kādu (bez D.Liepiņa Cēsīs), kurš zina tik daudz par ballēm, uzvedības kultūru tajās, organizēšanu?! Un pat Liepiņš, visu cieņu viņam, nezin tik daudz kā Rudzītis. Viņš runā un raksta par to, par ko citi klusiņām sačukstas pa kaktiem…
Manieru kursanti ir pabijuši ballēs gan Vācijā, gan Austrijā, gan Anglijā, gan Dānijā un kur tik vēl ne. Tāpēc jums būtu pēdējais laiks uzklausīt gudra cilvēka padomus, kurus (jums par laimi) vēl dala par velti!
Par RSU balli, nožēlojami, ka tiek ielaisti neatbilstoši ģērbušies cilvēki, ka pasniedzēji, profesori netiek izcelti – jāmīņājas ar visiem vienā rindā, kaut kādas (atvainojos) kazas miņukos lec pa priekšu polonēzē. Manuprāt - RSU mācībspēks ir pelnījis lielāku cieņu.
Jūs teiksiet- kloni runā? Manis pēc! Patiesību, tāpat kā īlenu maisā, nenoslēpsi.
Un vēl- Solvitiņ- neviens nekur bez uzaicinājuma nav gājis. Slikti pazīstat Rudzīša kungu
Fokuss uz studentiem nenozīmē, ka jānolaižas disenes līmenī, fokuss uz studentiem-nozīmē izglītot viņus- arī par uzvedību ballē, cieņu pret mācībspēkiem, atbilstošu izskatu.
Un vēl- nejaušības nepastāv!

Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 09 Apr 22:20
Atbildēt 


Jūs pārņēmušas fanātiskas dusmas, jo saprotat, ka it visā, ko esmu teicis par šo balli man ir pilnīga taisnība. Dusmas ir slikts pavadonis Jūsu izvēlētā profesijā. Varbūt ir vēl laiks un varat mainīt profesiju un augstskolu? Padomājiet.
Kas attiecas uz rektora kundzes kleitu, tad viņai vajadzētu uzmanīgi izlasīt Aijas Odiņas vai Aijas Strautmanes sarakstītās grāmatas. Tas, ka tāda ranga dāmām uz katru balli ir jābūt jaunai kleitai, ir zināms katrai otrai sievietei. Pajautājiet. Uz Jums, kā studenti, tas tik ļoti neattiecas. Tomēr, kad sāksiet praktizēt, tad vēlams izvēlēties pēc iespējas jaunākas markas automašīnu. Tas ir svarīgi. Vadības menedžments, kas strādā.
Jūs slikti mācaties un pavisam slikti domājiet. Lai balle būtu slēgta, nedrīkst pārdot biļetes brīvā tirgū. Tas ir viens. Otrs. Katrā slēgtā ballē apmēram puse ir ar iestādi nesaistīti cilvēki, jo ir pārī ar iestādei piederošu cilvēku. Medicīnas sistēma ir tik milzīga, ka Jūs taču negatavojaties kādas slimnīcas galvenai ārstei vai poliklīnikas vadītājai noteikt ar ko kopā viņai ierasties uz šo balli. Tas taču ir smieklīgi. Tāpat RSU balles organizētājiem vienmēr jābūt gataviem, ka ballē var ierasties cilvēki, kuri deju soļus apguvuši „Manierēs” un pieredzējuši dažādas balles, t.i. spēj novērtēt RSU balles atbilstību nosaukumam. Tāpēc Jūsu nervozēšanai nav nozīmes. Nesatraucaties par to, ko nespējat mainīt. Labāk nākošā gada RSU ballei gatavojaties, rēķinoties ar to, ka tajā atkal ieradīsies A. Rudzītis. Ja būs uzlabojumi, tad satraukumi izpaliks.
Kas attiecas uz RSU akadēmisko balli, tā vairs nav tikai studentu dzīve, medicīnas sistēmā strādājošo pasākums. Studentiem ir diskotēkas La Rocka, u.c.. Ja RSU rektors uzskata, ka šī balle jāpārvērš par studentu diskotēku, tad turpmāk tā arī tā jāsauc. RSU studentu super diskotēka – Lēkā visu nakti!

Vai Jūs tiešām domājat, ka tā uzskata RSU rektors, profesori, pasniedzēji? Gads paies ātri. Paskatīsimies kurš savos minējumos būs precīzāks.

Solvitina
Lietotājs
# Nosūtīts: 10 Apr 15:20
Atbildēt 


Nedomāju turpināt šo diskusiju. Pameklējot Rudzīša kunga kā eksperta pazīmes internetā, man neizdevās neko citu atrast kā pašslavinājumus.Pirmais teksts, ko izmeta mans dators, bija " Kā Manieru vadītājs Aldis Rudzītis melo un krāpj potenciālos klientus apgalvojot to kas neatbilst patiesībai!!!"
Internetā nav neviena norāde , kurā būtu objektīva evidence tam, ko par sevi domā pats Rudzītis. Nevēlos turpināt visu to, ko katrs pats var izlasīt oho.lv , kurā Rudzīša kungam dalība liegta neētiskās rakstības dēļ.

Vadiiba
Lietotājs
# Nosūtīts: 10 Apr 17:25
Atbildēt 


Žēl gan, ka esat nolēmusi nerunāt, jo līdz šim tā arī neko konstruktīvu nepateicāt, ja neskaita divdomīgās diagnozes un internetā atrastās skauģu izveidotās dubļu vannas. Dīvaini, ka neatradāt Manieru nekasitāmās fotogrāfijas, kurās redzami šeit dejojušie cilvēki priecājamies dejās visdažādākās ballēs līdz pat vairākām ballēm Vīnē. Jocīgi, ka tas Jums neko nepasaka, bet kādi anonīmu cilvēku apmelojumi Jums atklāj īsto patiesību.

Izskatās, ka oho.lv ir pilnīgs klusums un nekādas ievērības cienīgas sarunas par dejām nenotiek. Par tur notiekošo sarunu ētiskumu nevaru spriest, jo redzams, ka oho cilveki runā būdami anonīmi.
Ja runā par šejieni, tad šeit runāju tā kā runāju jebkurā vietā, t.sk. Draugiem.lv un visos gadījumos zem saviem izteicieniem varu parakstīties. Ja kādam šķiet, ka šeit runāju neētiski, tad tā jau ir viņa problēma. Es neprotu neētiski pat domāt, kur nu vēl rakstīt.

P.S. Jūs un citi lasitāji saprot, ka Jūsu tekstu varētu izdzēst, bet tas tiek saglabāts, lai cilvēku redzētu Jūsu, kā RSU studentes, ētiskumu domās un rakstībā.

Viesulis
Lietotājs
# Nosūtīts: 13 Apr 20:15
Atbildēt 


Spēcīgi teikts. 2007. gadā bijām ballē. Vairāk neejam. Situācija nav mainījusies. Ceram, ka balle sāks līdzināties ballei.

Jūsu atbilde
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Atcelt *Kas tas ir?
:) :( :wow: ;) :up: :down: :jaja: :lol: :confused :nono: :angel: :mad: :shame: :smirk: :tongue: :love1: :pift: :bad: ... Disable smilies
»  Atstājiet šo lauku tukšu  


» Vārds  » Parole 
Only registered users can post here. Enter your login/password correctly before posting a message, or register first.
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2017